مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت درباره گیاه درمنه - 33 اسلاید

پاورپوینت درباره گیاه درمنه - 33 اسلاید

پاورپوینت درباره گیاه درمنه

پاورپوینت درباره گیاه درمنه

پاورپوینت درباره گیاه درمنه

پاورپوینت درباره گیاه درمنه

پاورپوینت درباره گیاه درمنه

پاورپوینت درباره گیاه درمنه

http://iranppt.sellfile.ir/

گیاهشناسی:
درمنه گیاهی از خانواده (Compositae) کاسنی ها است و از مهمترین عوامل گستردگی پراکنش جنس درمنه، سازوکار تولید مثل قابل ملاحظه، رویش سریع بذرها و تجدید حیات طبیعی است. درمنه گیاهی است بوته ای، بالشتکی یا کپه اى و دارای ساقه ی زیرزمینی عمودی، چوبی، ضخیم و در بالا منشعب و ساقه های گلدار چندتائی یا متعدد به ارتفاع ۳۰ تا ۴۰ سانتی متر که بوته به رنگ سبز متمایل به خاکستری، و کرکدار بسیار پرشاخه، انبوه، کولنی شکل با بویی بسیار قوی و معطر است، که شامل برگها و کاپیتول های تخم مرغی یا کروی شکل و کوچک می باشد. این گیاه دارای ۲ نوع برگ با تقسیمات متفاوت است به طوری که برگهای تحتانی آن دارای تقسیمات باریک و کوچک ولی برگهای قسمت انتهائی ساقه، کوچکتر و منقسم به ۳ لوب مشخص با ظاهر کاملاً متفاوت است و میوه آن خشک و به صورت فندقه است.
اندام دارویی:
به طور کلی از اندام هوایی این گیاه جهت جنبه های دارویی استفاده می شود. در مراحل انتهایی گلدهی گیاه درمنه، هنگامی که گیاه به بذر می نشیند، میزان ماده مؤثره گیاه به حداکثر می رسد و بهترین زمان برداشت گیاه به منظور استفاده از خواص درمانی آن می باشد.
کاشت، داشت و برداشت:
از نظر زمین شناختی این گیاه به طور عمده در روی رسوبهای مانی الیگومیوسن و سنگهای آذرین و آتشفشانی و سنگهای پشت و گنیس اینفراکامبرین دیده می شود. این گونه با توجه به سطح تاج، نقش به سزایی در جلوگیری از اثرات مخرب ریزش باران و کاهش روان آب داشته درنتیجه این سازوکار به ممانعت از فرسایش سطحی خاک و نفوذ آب در زمین (افزایش سفره های زیرزمینی) کمک خواهد کرد. با اینکه درمنه دارای پراکنش بالایی است، ولی این دلیل بر بی توجهی و برداشت بی رویه از منابع طبیعی نمی باشد؛ همچنین می توان با کشت و اهلی نمودن این گیاه بر اساس قوانین تحقیقات کشاورزی آن را بارورتر نمود و از لحاظ کمی و کیفی تاثیر مناسبی بر عملکرد این گیاه داشت. برداشت بی رویه ی این گیاه با توجه به پوشش غالب آن در مراتع و استفاده از این گیاه در صنایع دارویی، موجبات فرسایش خاک و عدم تعادل اکولوژی منطقه را نیز به همراه خواهد داشت.

متن بالا تنها سه اسلاید از پاورپوینت درباره گیاه درمنه است

برای دانلود کل پاورپوینت درباره گیاه درمنه از لینک زیر استفاده کنید:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file57_2034956_1291.zip8 MB