مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک - 9 اسلاید

پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک - 9 اسلاید

پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک

پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک

پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک

پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک

پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک

پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک

http://iranppt.sellfile.ir

. دلايل داخلي تشکيل ساواک
دلايل داخلي تشکيل ساواک، از علل و دلايل خارجي شکل‌گيري آن قابل تفکيک نيست. مجموعه علل و عواملي که بر شکل‌گيري سياست و رويکرد خارجي حکومت اثرگذار بود، با سلسله تحولات سياسي ـ اجتماعي داخلي پيوند نزديکي داشت. از آنجا که رويکرد کلي سياست داخلي و خارجي ايران در راستاي اهداف و استراتژي منطقه‌اي و جهاني در حال شکل‌گيري غرب و به ويژه آمريکا بود، تشکيل نهادها و سازمانهايي نظير ساواک نيز نمي‌توانست جداي از اين مجموعه تحولات صورت گيرد. سرکوب و منزوي ساختن گروههاي مختلف سياسي، اجتماعي و مذهبي کشور صرفاً خواسته محمدرضا شاه نبود، بلکه حاميان خارجي او و در رأس آنها آمريکا نيز براي حفظ، تداوم و تحکيم موقعيتشان در ايران خواستار از ميان برداشتن اين‌گونه مخالفتها بودند. ضمن اينکه اگر آمريکا و سيا در طرح تشکيل ساواک نقش کليدي بر عهده داشته باشند، مي‌شود گفت که سرکوب مخالفان رژيم نيز، توسط آمريکا صورت گرفته است. بي‌مورد نبود که برخي محققان تصريح کرده‌اند ساواک به گونه‌اي عمل مي‌کرد که گويا شاخه و زير مجموعه‌اي از سيا است.
۷) اداره کل هفتم:
مأموریت ها و وظایف این اداره کل عبارت بودند از ؛ بررسی و تجزیه وتحلیل و ارزیابی کلیه اخبار و اطلاعات واصله از اداره کل دوم و سایر منابع اطلاعاتی کشورهای دوست و همکار. این اداره کل وظیفه داشت مسائل ایران و منطقه را از منابع مختلف خارجی به زبانهای مختلف را تهیه و ترجمه و در آرشیو نگهداری نماید. تهیه بولتن های خبری روزانه نیز از وظایف این اداره کل بود.

۸) اداره کل هشتم :
عملیات ضد جاسوسی و مقابله با اقدامات عوامل خارجی در مرکز یا مناطق دیگر ایران که هدف برخی از کشورها بود،به عهده اداره کل هشتم بود. یکی از اقدامات این اداره ایجاد تفرقه بین ادیان و مردم بود مثل تشکیل انجمن حجتیه
9) اداره کل نهم :
واحد تحقیقاتی ساواک و در واقع آرشیو این سازمان درمورد کلیه افراد و گروههایی که به نحوی با مسایل سیاسی سر و کار داشتند بود. این اداره کل موظف بود اطلاعات مربوط به کسانی را که احتیاج به آگاهی درباره آنها از لحاظ استخدام، مأموریت، ترفیع و غیره بود فراهم نماید.
10) اداره کل دهم :
وظیفه آموزش پرسنل ساواک بر حسب نیازهای هر واحد، از زبان خارجی تا دوره های فنی مثل آموزش خط شناسی، آموزش بازجویی، آموزش بررسی اطلاعات و تهیه گزارش، مخابرات، حفاظت و غیره در این اداره کل متمرکز بود. (ر. ک: «داوری، سخنی در کارنامه ساواک»، سرتیپ منوچهر هاشمی (متصدی امور ضد جاسوسی ساواک)

متن بالا تنها سه اسلاید از پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک است

برای دانلود کل پاورپوینت درباره دلايل داخلي تشکيل ساواک از لینک زیر استفاده کنید:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file75_2038084_8299.zip1 MB