مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی - 80 اسلاید

پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی - 80 اسلاید

پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی

پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی

پول شما و زندگی شما

http://iranppt.sellfile.ir/

زندگی نامه خوارزمی


محمد بن حسن جهرودی طوسی مشهور به خواجه نصیر الدین طوسی در تاریخ ۱۵ جمادی الاول سال ۵۹۸ هجری قمری در طوس ولادت یافته است. او به تحصیل دانش علاقه زیادی داشت و از دوران جوانی در علوم ریاضی و نجوم و حکمت سرآمد شد و از دانشمندان معروف زمان خود گردید. طوسی یکی از سرشناس ترین و با نفوذترین چهره های تاریخ اسلامی است. علوم دینی و علوم عملی را زیر نظر پدرش و منطق و حکمت را نزد خالویش بابا افضل ایوبی کاشانی آموخت. تحصیلاتش را در نیشابور به اتمام رسانید و در آنجا به عنوان دانشمندی برجسته شهرت یافت. خواجه نصیر الدین طوسی را دسته ای از دانشوران خاتم فلاسفه و گروهی او را عقل حادی عشر (یازدهم) نام نهاده اند. علامه حلی که یکی از شاگردان خواجه نصیر الدین طوسی می باشد درباره استادش چنین می نویسد: خواجه نصیر الدین طوسی افضل عصر ما بود و از .علوم عقلیه و نقلیه مصنفات بسیار داشت

پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی

پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی

مهمترین کتاب خوارزمی کتاب حساب الجبر و المقابله است. کلمهیAlgebra  از نام ین کتاب گرفته شده است. البتّه فقط قسمت اوّل ین کتاب به آنچه جبر مينامیم ارتباط دارد. بید بدانیم که ین کتاب به شکلی کاربردی  و بری حلّ مسائل روزمرهی قلمرو اسلام نوشته شده است. خوارزمی در ین کتاب ابتدا اعداد طبیعی را معرّفی ميکند و سپس به حلّ معادلات ميپردازد. او معادلات خطّی و معادلات مربّعی را بررسی ميکند. خوارزمی از نماد استفاده نميکند و مسائل را با کلمات بیان ميکند. او معادلات را در شش دسته ردهبندی ميکند. ین ردهبندی با اجری جبر و مقابله انجام ميشود؛ جبر یعنی جابجیی جملات بری مثبت بودن همهی ضریب، و مقابله یعنی حذف جملات متناظر در دوطرف تساوی. رده بندی خوارزمی به ین صورت بود:

üمربّعها مساوی ریشهها .
ü مربّعها مساوی اعداد.
üریشهها مساوی اعداد.
üجمع ریشه‌‌ها و مربّعها مساوی اعداد؛ 
üجمع مربّعها و اعداد مساوی ریشهها؛
üجمع ریشهها و اعداد مساوی مربّعها؛ 
¢

پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی

پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی

     ديگر استخراج تاريخ اليهود و اعيادهم (تاريخ يهود و عيدهاي آنان). بهر حال كتب يوناني (فلسفي و علمي) چون اين علوم بيگانه به عربي ترجمه مي شد و حساب هم جزء آن علوم ترجمه و رايج گشت و مهندسان و هيئت شناسان حساب آموختند. ولي كسي كه فقط متخصص در حساب باشد ميان مسلمانان كم بوده از بزرگترين ماثر تمدن اسلام آنكه حساب هندي و ارقام هندي را در دنياي متمدن انتشار دادند عربها اين ارقام را هندي مي گويند، زيرا از هنديها آموخته اند و فرنگيها آنرا عربي مي نامند چون از عربها گرفته اند.

     نخستين كسي كه اين ارقام را از هندي به عربي انتقال داد، ابوجعفرمحمدبن موسي خوارزمي مذكور در فوق مي باشد كه او در جدولها رقم هاي

     هندسي را بكار برد و اين كار در سال 197 هجري قمري انجام گرفت، و

     اين جدولها مبنا و ماخذ كارهاي منجمان بود، و از همان كلمه الخوارزم اروپائيان لفظ الگوريزم را ساخته اند.

 

متن بالا تنها سه اسلاید از پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی است

برای دانلود کل پاورپوینت درباره ابوعبدﷲ محمدبن موسی خوارزمی از لینک زیر استفاده کنید:

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file16_2058214_5345.zip868.9k