مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه - 23 اسلاید

پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه - 23 اسلاید

پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه

پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه

پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه

nواكاري يا واكاشت
nواكاري يكي از عمليات مهم داشت مي باشد كه در نقاطي كه بوته هاي كشت اول سبز شده صورت مي گيرد. اين كار معمولاً پس از آبياري دوم انجام مي شود يعني زمين را دوباره آب مي دهند و در نقاطي كه بوته هاي سبز نشده است شورع به واكاري مي كنند. اين كار بوسيله كار كرد و با دست صورت مي گيرد و كمك به يكنواخت سبز شدن زمين مي كند. پس از واكاري زمين را آبياري مي كنند تا واكاري نيز سبز شود.
nبعضي مواقع نيز واكاري ممكن است بدليل خشك شدن بوته ها در اثر سرماي ديررس بهاره با بارانهاي شديد باشد.
nبرداشت پنبه
nبرداشت آخرين مرحله از عمليات كشاورزي پنبه مي باشد كه دقت در آن و برداشت به موقع و صحيح آن نقش مهمي در افزايش عملكرد دارد.
nغوزه ها هنگامي كاملاً رسيده هستند كه شكفته بود. و ديواره هاي تخمدان مايل به زرد باشد. فاصله زماني بين رسيدن اولين غوزه تا آخرين غوزه زياد است بنابراين نمي توان صبر كرد تا تمام غوزه ها را يكباره برداشت نمود و بايد اين كار را طي 2 تا 3 مرحله انجام داد.
nدر ايران كار برداشت پنبه بيشتر با دست انجام مي گيرد اولين چين پنبه را معمولا وقتي نيمي از غوزه ها رسيدند انجام مي دهند هر كارگر بسته به زمين و ميزان محصول در روز 30 تا 70 كيلو گرم وش برداشت مي كند مابقي غوزه ها را در يك يا دو چين ديگر برداشت مي كنند.
nدر زراعتهاي مكانيزه پنبه با دو نوع دستگاه به نام غوزه چين و پنبه چين برداشت مي شود. غوزه چين مجهز به چنگكهايي است كه غوزه را برداشت كرده و نيمه چين فقط پنبه را برداشت مي كند. برداشت مكانيزه احتياج به ضرورتهايي دارد كه يكي از آنها عاري بودن مزرعه از علفهاي هرز است كه موجب اختلال در برداشت مي گردد همچنين برگها نيز بايد حذف گردد اگر چه خود برگهاي در اثر پيري ريزش مي كنند اما بايد اين عمل را تسريع كرد تا غوزه ها در معرض آفتاب قرار گرفته و زودتر برسند براي اين كار مي توان از علف كش گراماكسون كه برگ را بطور متصل به بوته خشك مي كند استفاده كرد. همچنين مي توان از موارد برگ ريز نيز استفاده كرد مواردي مثل مكرات كلسيم كه برگهاي از بوته جدا كرده و كار برداشت مكانيزه را تسهيل مي كند.

پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه

پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه

پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه

متن بالا تنها سه اسلاید از پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه است

برای دانلود کل پاورپوینت درباره خصوصيات گياهشناسي پنبه از لینک زیر استفاده کنید:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file5_2065208_9095.zip211.2k